FxPro pagalbos centras - žodynėlis

Atidėtas įsakymas (Pending Order) (Pending Order)

Atidėtas įsakymas - tai nurodymas pirkti arba parduoti finansinį instrumentą, kai įvykdomi tam tikri prekiautojo nurodyti išankstiniai reikalavimai. Iš esmės, pateikdamas atidėtą įsakymą, prekybininkas informuoja savo brokerį (tarpininką), kad nenori dabartinės rinkos kainos, nes pageidauja, kad jo nurodymas būtų įvykdytas, rinkos kainai pasiekus tam tikrą lygį. Atidėti įsakymai skirstomi į dvi kategorijas: „limit“ įsakymus ir „stop“ įsakymus.

„Limit“ nurodymai (ribiniai pavedimai) gali būti vykdomi tik už prekiautojo nurodytą ribinę kainą. Yra du „limit“ nurodymų tipai: „buy limit“ įsakymas nurodo, kad finansinis instrumentas įsigytas už nurodytą arba mažesnę kainą, o „sell limit“ įsakymas nurodo, kad finansinis instrumentas parduotas už nustatytą ribinę arba didesnę kainą. Kadangi „Limit“ įsakymai garantuoja, kad įsakymas bus įvykdytas už apibrėžtą ribinę kainą arba neįvykdytas visai, jie yra naudingi siekiant išvengti „praslydimo“ (slippage). Nors jie gali padėti apsisaugoti nuo praslydimo, kyla rizika, jog jie nebus įvykdyti esant dideliam nepastovumui.

„Stop“ įsakymai reiškia, kad pozicijos yra atidaromos arba uždaromos, kai pasiekiamos konkrečios kainos. Jie yra plačiai naudojami norint „užrakinti“ pelną ir sumažinti nuostolius. „Buy stop“ nurodymai pateikiami virš dabartinės rinkos kainos, o „sell stop“ - žemiau dabartinės rinkos kainos. Nors „stop“ įsakymai dažnai yra painiojami su „limit“ įsakymais, jie skiriasi. Kai rinkos kaina pasiekia prekiautojo nurodytą lygį, rinkos įsakymas (market order) pateikiamas automatiškai. Tokiu atveju, esant dideliam nepastovumui, tam tikromis rinkos sąlygomis jiems įtakos gali turėti praslydimas ir prastas vykdymas (poor fills).